ANTALYA'DAN BAFRALI ZERRİN'E 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ SÜRPRİZİ

Samsun Ayvacık doğumlu; aslen Bafralı olup, Samsun Atakum Atakent'te yaşayan şair, söz yazarı, emekli İngilizce Öğretmeni ve gazeteci Oktay ZERRİN'e Antalya'dan yepyeni bir beste gönderildi.

ANTALYA'DAN BAFRALI ZERRİN'E 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ SÜRPRİZİ
ANTALYA'DAN BAFRALI ZERRİN'E 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ SÜRPRİZİ Admin

Tarih olarak 10 Ocak 2023 Çalışan Gazeteciler Günü'ne denk gelen beste sürprizi, adeta Gazeteciler Günü hediyesi gibi oldu.
1957 Adana doğumlu olup hâlen Antaya'da yaşayan bestekâr Mustafa Çoşkun; söz yazarı Oktay Zerrin'in " Yalanını Sevsinler " adlı şiirini Nihavend makamında besteleyip, bestenin notasını Oktay Zerin'e gönderdi.
Ayrıca; bestey Whatsapp üzerinden, öğrencisi Seda AKER ile seslendirip Oktay Zerrin'e gönderdi. Zerin'in bu güne kadar TRT TSM Repertuvarı'nda sözleri kendisine, besteleri ise Türkiye'nin çeşitli illerinde ikâmet edenbestecilere ait olan 25 civarında şarkısı bulunuyor.
Oktay Zerrin'in; Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Amasya Valiliği, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Ankara Bir Harf sitesi gibi kurum ve kuruluşardan 7 adet güfte Mansiyon Ödülü'nün yanı sıra; Sultan Özateş Uluslar Arası, Şebinkarahisar Hikmet Okuyar gibi birçok şiir yarışması ödüleri ile çok sayıda plaket, madalya ve teşekkür begeleri bulunuyor.
Bafra Musıki TSM Korosu'na da Bafra'da 5 yıl kadar katılan Zerrin, rahatsızlığı nedeniyle cemiyete ve ud çalmayı öğrenmeye ara vermiş bulunuyor ancak musıkimize şiirleri, şarkı sözleri ( güfteler ) ve basın haberlerine Samsun Atakum Atakent'te devam ediyor. Oktay Zerrin'in Taner adlı oğlu; Fizik Mühendisliği Bilim İnsanı ve Dr. ünvanı almasına rağmen, hâlen Amerika'da özel bir şirkette çalışmaya devam ediyor. Kızı Çiğdem ise biri yüksek, 2'si de fakülte mezunu olup Samsun Az Medya'da eşi Süleyman KAYA ile çalışıyor.
Zerrin'in eşi Aysel Zerrin de ORÜS ( Bafra Kerste Fabrikası) nın özelleşririlmesi nedeniyle atandığı Bafra İlçe Tarım Müdürlüü'nden emekli olmuştur.
Oktay Zerrin'in şiirini besteleyen bestekâr Mustafa COŞKUN; 1957 Adana doğumlu olup, Antalya'da yaşamaktadır. Besteci Cşkun'un özgeçmişini okumak ve öğrenmek için aşağıda verdiğimiz neyzen.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500