Metin Genççakır Yarım Asra Yaklaşan Başkanlıkta Güven Tazeledi

Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda 47 yıl aralıksız başkanlığını sürdüren Metin Genççakır, 4 yıllığına tekrar başkanlığa seçildi.

Metin Genççakır Yarım Asra Yaklaşan Başkanlıkta Güven Tazeledi
Metin Genççakır Yarım Asra Yaklaşan Başkanlıkta Güven Tazeledi BafraHaber

 

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda 47 yıl aralıksız başkanlığını sürdüren Metin Genççakır, 4 yıllığına tekrar başkanlığa seçildi. 
Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin olağan genel kurulu Bafra Şoförler Odasının çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.


Kongre genel kurul  başkanlık divanının seçimi ile başladı.
Divan Kurulu Başkanlığına Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın seçildi. Cemal Gürsel Öz Divan Başkan Vekili; Âdem Aydın ve Ali Çelik yazman olarak seçildi.
Genel Kurul’da,  Divan Başkanı Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın,"Ben yıllardır  oda ve kooperatif başkanlığında bulundum. Sizler kooperatifinize sahip çıkarak, yüzlerce üyeniz ile salonları doldurarak,  bu genel kurulu şenlendirdiniz. İnşallah, kurallara uyarak normal hayata geçeriz. Devletimiz ve milletimizle birlikte bu zorlukları aşacağız. Sizleri tebrik ederim." dedi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 2021-2022 yıllarına ait yönetim kurulu yıllık çalışma raporu ve denetim kurulu raporları ile diğer maddeler Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Burhan Babal tarafından okunarak genel kurul üyelerince oy birliği ile kabul edildi. 
47 yıldır bir fiil Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yürüten Metin Genççakır hedefinin 50 yıl olduğunu belirterek bir teşekkür konuşması yaptı.
Başkan Genççakır konuşmasında, kongreye katılım sağlayan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Halk Bankası Bafra Şubesi Müdürü Kemalettin Yiğit, sivil toplum örgütlerine, katılım sağlayan üyelere ve esnaflara teşekkür ederek yaptıkları çalışmalar, yapacakları çalışmalar ve projelerle ilgili bilgiler aktardı.


Başkan Genççakır konuşmasında, “Çok saygıdeğer Genel Kurul,bugün aramızda kendini Bafra’ya hizmete adamış, mütevazı davranışlarıyla Bafra’mızda sevilen,sayılan Kaymakamımız Cevdet Ertürkmen ve Bafra’mızı geleceğe taşıyan,altyapısını geliştiren projelerle Bafra’mızı her zaman gündemde tutan Bafra Belediye Başkanımız Hamit Kılıç, esnafımıza finansman konusunda yardımcı olan Halk Bankası Bafra Şubesi Müdürü Kemalettin Yiğit

Genel Kurul’umuzu şereflendirdiler.

Bugün bu muhteşemle kalabalıkla salonumuzu tıklım tıklım doldurdunuz. Kendine hizmet edeni yalnız bırakmayan, hizmet edenin her zaman yanında olan esnaf sanatkârlar olarak sıkıntı çekse de devletine, milletine sahip çıkan çok değerli esnaflarım, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Arkadaşlar, çok sıkıntılı günler geçirdik. Bafra’da yönetim kurulumuzla görev aldıktan sonra bu dönem içerisinde esnafımıza 300 milyon tedarik edip dağıttık. Türkiye çapında bini aşkın kooperatif içerisinde ilk elliye giren kooperatifiz. Bütün kooperatifimizdeki mevcut personelimizle gece gündüz sizlere hizmet vermenin gururunu yaşadık. Tüm personelime huzurunuzda teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde Ankara’da merkez birliğinde 12 sene görev yaptım.

 Esnafımızın sorunlarını yakinen bilen bir kişiyim. Ben sizler için varım. Kooperatif ortaklarımız kooperatifimize olan borçlarını ödeme gayreti içerisinde olmuşlardır. Kendim için değil, esnafımın yanında olmak için her fedakârlığa  katlandım. Vicdanen rahatım. Üyelerimizin borçlarının takibe düşmemeleri için kendilerini telefonla arayarak ,'Bize gelin, size yardımcı olalım. Sorununuzu çözelim.' diyoruz. Bugüne kadar her üyemize kanunların bize verdiği yetkileri kullanarak elimizden gelen yardımı sağladık. Hiçbir üyemiz bize yardımcı olmadınız diyemez. 47 yıl kesintisiz Başkanlık dönemimde hiçbir esnafımızın kalbini kırmadım.  Bafra'da Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığını yaptım. Beni bu göreve layık gördünüz bugün ilk günün heyecanı içerisindeyim. Bu heyecan benden hiç kaybolmadı. Sizlere hizmet vermekten onur duyuyorum. Genel Kurulumuza katılan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın, daima esnafın yanında olan Halk Bankası Bafra Şube Müdürü Kemalettin Yiğit,Alaçam Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu,İlkadım Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Zabit Pilan, Çarşamba Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selahattin Akkuş,Asarcık Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Demirtaş’a, misafirlerimize ve üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptığı konuşmada Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda 47 yıl aralıksız başkanlığını sürdüren Metin Genççakır, 4 yıllığına tekrar başkanlığa seçilmiştir. Hayırlı olsun dileklerimi sunarken, kongrenin hayırlı olması temennisiyle tüm esnaflara en kalbi şükranlarımı sunmak isterim.’’dedi.
Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin seçiminde divana Metin Genççakır'ın yönetim listesinden başka aday çıkmadığından Metin Genççakır'ın Yönetim Ve Denetim Kurulu Üyelerinin isimleri okunarak kongrede açık oylamayla Genel Kurul’a sunuldu. Oylama neticesinde Metin Genççakır'ın başkanlığındaki liste oy birliğiyle kabul edildi.
Yönetim Kurulu şöyle oluştu:

Başkan Metin Genççakır Haydar Sarı , İmdat Akay, Doğan Karafazlıoğlu, Fahri Aşcı.

Bafra Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına tekrar seçilen Metin Genççakır, Genel Kurul Üyelerine hitaben teşekkür konuşması yaptıktan sonra genel kurul sona erdi.

 

,

 

 

 

 

 

 

 

BAFRA ESNAF VE SANATKARLAR KTEDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ METİN GENÇÇAKIR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500