BAFRALI ŞAİR DEPREM KONULU GÜFTE YARIŞMASI FİNALİ'NDE

Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı olup; hâlen Samsun Atakum Yeni Mahalle Mahallesi'nde( Atakent ) yaşamaya devam eden Oktay ZERRİN; deprem konulu güfte( şarkı sözü )Yarışması’nda finale kaldı.

BAFRALI ŞAİR DEPREM KONULU GÜFTE YARIŞMASI FİNALİ'NDE
BAFRALI ŞAİR DEPREM KONULU GÜFTE YARIŞMASI FİNALİ'NDE Admin

Bafralı şair, yazar, güfte kâr( söz yazarı ), emekli öğretmen, yazar güfte kâr ve gazeteci Oktay Zerrin; bugüne kadar TRT Türk Sanat Müziği ( TSM ) Repertuvarında 25 civarında, sözlerini yazdığı, besteleri ise Samsun ve Türkiye’nin muhtelif bestecilerinin bestelediği eserleri bulunuyor.

Bizim Dostlar Türk Müziği Kültür Derneği ve bestekâr Naci TUNÇEL'in koordinatörlüğünde açılan serbest ve deprem konulu güfte yarışmasında; deprem konusunda ilk 6'ya girerek, finalde ilk 3 sıra için yarışacak.

Yarışma Koordinatörü Naci Tunçel; konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

" 2.Cİ GÜFTE YARIŞMASI ÖN ELEMESİ TAMAMLANARAK, SERBEST KONULU 280 ESER ARASINDAN 22 ESERE, DEPREM KONULU ESERLER İSE, 8 ESERE İNDİRİLDİ.

İKİNCİ VE SON PUANLAMA İÇİN TEKRAR JÜRİ ÜYELERİNE GÖNDERİLDİ. HAFTA SONUNA KADAR SONUÇLARI AÇIKLAYACAĞIMIZI ÜMİT EDİYORUM. JÜRİ ÜYERİMİZE KOLAYLIKLAR, ÖN ELEMEYİ GEÇEN ESER SAHİPLERİNE FİNALDE BOL ŞANS VE BAŞARILAR  DİLİYORUM."

Yarışma Koordinatörü, bestekâr Naci Tunçel; 2. aşama ile ilgili olarak da  şu açıklamayı yaptı: " KOORDİNATÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞIM BİZİM DOSTLAR TÜRK MÜZİĞİ KÜLTÜR DERNEĞİ 2.Cİ GÜFTE YARIŞMASI SONUÇLANMIŞTIR.

BU YARIŞMAYA KATILAN BÜTÜN ESER SAHİPLERİNE TEŞEKKÜRLERİMİZLE BİRLİKTE, KIYMETLİ ZAMANLARINI BU ESERLERİ 2 KEZ TİTİZLİKLE İNCELEYEREK PUANLAYAN JÜRİ ÜYELERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

FİNALE KALAN ESERLERİN HEPSİ AYNI DEĞERDE OLUP, FİNAL KONSERİNDE SON DEĞERLENDİRME YAPILARAK 1.2.VE 3.CÜ ESERLER TESPİT EDİLECEK, GERİ KALAN ESERLER EŞİTLİK PRENSİBİ GEREĞİ MANSİYONLA ÖDÜLLENDİRİLECEKTİR.

FİNALE KALAN ESERLER ÖDÜL OLARAK TÜRKİYENİN KIYMETLİ BESTEKÂRLARI TARAFINDAN BESTELENECEK OLUP,  FİNAL KONSERİNDE SESLENDİRİLECEKTİR, ANCAK FİNAL GÜFTELERİ DEĞERLENDİRMEYE VE PUANLAMAYA TABİ TUTULACAKTIR.

FİNALE KALAN ESERLER BESTELENDİKTEN SONRA, DAHA SONRA BELİRLENECEK KONSER TARİHİNDE AMATÖR SES SANATÇI ARKADAŞLARIMIZ TARAFINDAN SESLENDİRİLECEKTİR.

FİNALE KALAN ESER SAHİPLERİNE SONSUZ BAŞARILAR DİLİYORUM."

Alfabetik sıraya göre; deprem konulu Güfte Yarışması'nda  ilk 6'ya giren ve Final hakkı kazanan güfte kârlar ile eserleri ise şöyle:

Caner Balçık-Rumuz: Bengi 22- Eser: Koyma Bizi Yarap,

Hikmet Elitaş- Rumuz: Hatay 31- Eser: Feryatlar Yükselir

Metin Plnarcı- Rumuz: Göçük 23- Eser: Ne yapsın

Murat Kocaballı-Rumuz: Zulüm 70- Eser: Bir kulun yok mu ?

Nevra Çağlayan-Rumuz: Hatay 22- Eser: Ay Küsüyor

Oktay Zerrin- Rumuz: 46 Kâbus- Eser: Deprem Çocuğu

Deprem konulu övgüye değer eserler:

Adnan Yoğurtçu- Rumuz: Şubat, 06- Eser: Deprem

Sadi Teltik- Rumuz: Yıkım 23- Eser: Zelzele

Sogül Karsan- Rumuz: Masal 22- Eyvah

Yeter Bektaş- Rumuz: Deprem 01- Eser: Ben deprem çocuğuyum

Haber Merkezi- Bafra