BAFRA ve SAMSUNLU 3 SÖZ YAZARI TSM BESTE YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ'NDE

Bafralı şair, söz yazarı, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN; Samsunlu bestekârlar Cavit ERSOY ve Samsunlu Macit GÜNEŞ, TSM Beste Yarışması'nda Türkiye Finalleri'nde Bafra ve Samsun ilimizi temsil etmeye hak kazandılar.

BAFRA ve SAMSUNLU 3 SÖZ YAZARI TSM BESTE YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ'NDE
BAFRA ve SAMSUNLU 3 SÖZ YAZARI TSM BESTE YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ'NDE BafraHaber

 

BAFRA'YI SÖZ YAZARI OKTAY ZERRİN TEMSİL EDECEK

Samsun Ayvacık doğumlu olup; babasının memuriyeti nedeniyle Ayvacık'ta doğan, aslen Bafralı ve hâlen Atakum Atakent'te yaşayan şair Oktay ZERRİN; Türk Sanat Müziği Deprem konulu güfte( şarkı sözü ) yarışmasında, Türkiye Finalleri'nde  yarışma hakkı kazandı.

Bilindiği üzere; Kahraman Maraş, Malatya, Hatay gibi 11 ilimizde meydana gelen ve 50 bin civarında  vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve yine çok sayıda  yaralının olduğu depremler nedeniyle bir güfte ve beste yarışması düzenlendi.

Bizim Dostlar Tüziği Kültür Derneği'nin Türkiye genelinde açtığı, deprem ve serbest konulu 2. Güfte Yarışması'na; 280 eser gönderildi.

Yaılan ön elemede; bu 280 eser, serbest konuda 22'ye, ardından da 10'a; deprem konulu yarışmada ise, 8'den 6'ya indirildi. Oktay Zerrin ile yine Samsunlu bestekâr ve Büyükşehir Belediye Konservatuvarı TSM Koro Şefi Cavit Ersoy ve Samsunlu bestekâr Macit GÜNEŞ Türkiye genelindeki deprem konulu güfte yarışmasında ilk 6'ya girerek Bafra ve Samsun adına, önemli başarılara imza attılar.

Samsunlu bestekâr Macit GÜNEŞ ise; sözlerini Nevra ÇAĞLAYAN'ın yazdığı " Ay Küsüyor " adlı güftesiyle deprem konulu eseriyle Final'de ilk 3 için yarışacak.

Serbest konulu güfte Final yarışmasındaki eserler, 10'a indirildi. Her iki kateroride, ilk 3'e giren eserleri besteleyecek olan besteciler de  beli oldu.

Buna  göre Bafralı söz yazarı Oktay ZERRİN'in " Deprem Çocuğu " adlı güftesini bestekâr Naci TUNÇEL, sözleri Murat KOCABALLI'nın yazdığı " Bir Kulun Yok mu ? " adlı güftesini ise, Samsunlu bestekâr Cavit ERSOY besteleyecek.

Bestelenen güfteler; tarihi belirlenecek bir günde Türkiye Finalleri'nde ilk 3 derece için yarışacak.

Besteleri ise belirlenecek ses sanatçıları seslendirecek. Güfteleri; Türkiye'nin önemli isimleri tesbit etti.

Yarışma Koordinatörü ve bestekâr Naci TUNÇEL; yarışmaya katılan güftekâr ve  bestekârlara ve güfteleri titiz bir incelemye seçen değerli seçici kurul üyelerine teşekkür edip, Türkiye Finalleri'nde  başarılar dileyierek şu açıklamayı yaptı:

" Final'e kalan eserlerin hepsi de aynı değerde olup,Final Konseri'nde son değerlenirme yapılarak; ilk 3'e giren eserler, eşitlik prensibi gereği Mansiyonla ödüllendirilecektir."

Haber Merkezi- Bafra

 

 

 

OKTAY ZERRİN BAFRA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500