BELEDİYE İDARESİ DEVLET YÖNETMEK KADAR ÖNEMLİDİR

Gerek illerde gerekse ilçelerde Belediye Başkanları halka huzur verecek çalışmalar içinde bulunmalıdır.

BELEDİYE İDARESİ DEVLET YÖNETMEK  KADAR ÖNEMLİDİR
BELEDİYE İDARESİ DEVLET YÖNETMEK  KADAR ÖNEMLİDİR Admin

Duygu Ladikli’nin Haberi

Belediye çalışmalarının sonu yoktur. Yıllarca uğraşsan da sonuçlar bitmeyeceği gibi, ilaveler de eklenir. Her belediyede çalışmalar sırasında birimler arasında kopukluk olabilir.  Bu hatayı başkana ya da diğer birimlere yüklemek doğru olmaz. Her sorun kendi içinde çözülmelidir. Örneğin: Büyükada’da bir fayton sorunu meydana çıkmıştır. İlgisizlik ve sorumsuzluk 80 atın telef olmasına sebep olmuştur. Burada ikili bir aksaklık meydana çıkıyor. Başta veteriner hekimler olmak üzere faytoncular. Hayvan ahırları temizlense ve aşılar yapılsa, gıdaları zamanında verilse hiçbir hayvan telef olmaz.

         Turistler ve ziyarete gidenler yazın akşamüzeri fayton sefası yapmak isterler. Bu da onların hakkıdır. Faytoncu yevmiyesini kazanır, faytonda gezenler de sefasını sürerler. Az miktarda faytonların olması diğer motorlu ve elektrikli vasıtaların da olması adaya ayrı bir nostalji verir. Belediyecilikte sınırlama olmadığı gibi, işlerin biteceği günü beklemek de hayal olur. Belediyenin çalışmalarından memnun olan halk, hatalı işlerde de tepkisini gösterir. Bunu bütün belediye başkanları da bilir, ona göre de tedbirlerini alırlar. Belediye etkinlikleri önemlidir. Tabii ki bu bir ekip işidir. Belediye başkan ve başkan yardımcıları sorunları görüşmek üzere sık sık bir araya gelmelidir. İnşaat müteahhitlerinin çevreye dağıttıkları molozların kaldırılması ve çevre düzeniyle ilgilenmelidir. Bunları temizlemezlerse inşaat sahiplerine ağır maddi cezalar kesilmelidir caydırıcı olması bakımından.

Belediye başkan ve başkan yardımcıları engelli vatandaşlarımızın kaldırımlarda rahat yürümeleri için esnafların dükkânlarının önlerine koydukları eşyaları kaldırmaları ve engelli insanlarımızın rahat yürümelerini sağlamalıdırlar. Ayrıca, arabaları kaldırımlara park edenlere maddi cezalar uygulamalılar ve bölge bölge de düşük ücretle otoparklar mutlak açmalılar, insanların yaşam alanlarındaki binaların altlarındaki dükkânlarda, araba tamir yerlerinin sanayi bölgelerine taşınmalarını sağlamalıdırlar. Bir belediye başkanı ve yardımcıları bölge bölge halk ile beraber bir araya gelmeli, halkın ve esnafların da sorunlarını dinlemelidirler, çünkü onları halk seçmiştir.

 

Yeni yılınızı kutlar, sizlere sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ederim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500