BAFRA SİYASETTE ÜÇÜNCÜ KÜMEDE
Vural Dilmaç - Damla Damla

BAFRA SİYASETTE ÜÇÜNCÜ KÜMEDE

O renkli günleri unutamam.

2002 genel seçimleri öncesinde ve daha eski yıllarda TBMM’de değişik partilerden milletvekili ve bakan olan Bafra’lılar vardı. Ne zaman meclise gitsem sıra sıra Bafra’lıları görür, kendileri ile sohbet ederdim. Bir kısmı oy verdiği partinin milletvekilini bekler, diğerleri meclis idare amiri yahut bakan olan hemşerilerini bulur, derdine çare aramalarını isterlerdi. İşleri halledilsin yahut edilmesin, aşağı yukarı hepsi Bafra’ya mutlu dönerlerdi. Çünkü oy verdiği, kendine çok yakın bildiği bir milletvekilinden derdine çare bulmasını istemişti…

Derken 2002 yılındaki seçimler, beş yıl sonra 2007 seçimleri sonucu Bafra’da siyasetin iflas ettiği, sen-ben çekişmeleri yüzünden siyasette üçüncü kümeye düşğü ortaya çıktı!

Hey gidi Bafra… Hükümetlerde ağırlığı olan Bafra… Bakanların Bafra’dan giden heyetlere Ankara’nın en lüks kulüplerinde mükellef ziyafetler verdiği Bafra… Neredesin? Kuş tüyü kadar ağırlığın kalmadı. Çevrede etkisi olan, sözü geçen, saygı duyulan bir kişi kalmadı mı yahu. Eski ağabeylerimizi mumla arar olduk!

Üniversite bitirmiş, akıllı, pırıl pırıl gençlerimiz var. Ufukları geniş, işlerinde başarılı bu gençlere neden yol vermiyoruz? Bunun cevabını hepimiz biliyoruz da, ayıp olmasın diye susuyoruz.

Haydi beyler, bu kafayla gelecek seçimlerde amatör kümedeyiz. Hayırlı olsun.

 

ZEKÂYA BAK!

Yıllar önce rahmetli terzi Üzeyir Gönül, önünden geçene “Lan gominist nereye gidin” diye takılırdı. O yıllarda komünist yakıştırması öyle kolay kolay yapılmaz, kimse de ağzına almaya cesaret edemezdi. Bir zaman sonra Üzeyir Gönül komünist sözcüğünü öyle cıvık hale getirdi ki, biri diğerine kızdı mı “Bırak lan şu pis goministi” der, tepkisini gösterirdi.

Şimdi durup dururken bu da nereden aklına geldi diyeceksiniz. Şimdi aynı cıvıklık türbanda yaşanıyor. Geçenlerde bir travesti şöyle diyordu: “Artık polisle aramızda koşturmaca olmuyor. Türban takıyoruz, korkusuzca işimize bakıyoruz. Müşterilerimiz bizi kolaylıkla keşfediyorlar. Çok şükür huzura kavuştuk.”

Vay be, bu fırıldak şeytanın aklına bile gelmez, bu kadar da cıvımaz!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500