TEBRİKLER  İMAMOĞLU ...
Vural Dilmaç - Damla Damla

TEBRİKLER İMAMOĞLU ...

Partiler arası büyük  bir mücadeleden sonra seçmenlerin sevgisini ve güvenini kazanan Sayın Ekrem İMAMOĞLU nihayet  Belediye Başkanlığı koltuğuna oturabildi.

Halk arasında bir kanaat vardır. “CEMAAT NE DERSE DESİN, İMAM BİLDİĞİNİ OKUR.” Sayın Ekrem İMAMOĞLU da aynı şeyi yaptı bildiğini okudu ve düşlediği makama oturdu. Bundan sonra  İMAMOĞLU 'nu ve ekibini sorumluluk taşıyan günler bekliyor. Zira her kesim kendisini ilgilendiren vaatlerin bir an önce gündeme gelmesini istiyor  hepsinin birden olmasına imkân bulunmadığına göre herhalde bir sıralama, önemine göre yapılacaktır. Bizim düşüncemize göre en önemli konu çalışan kadınlarımızın bir an önce kreşe kavuşmalarıdır. Kadınlarımızın çoğu çalıştığı işten ayrılmamak için  aldığı maaşın büyük bir kısmını çocuğuna bakan bakıcıya vermektedir. Bir kısmı da elinde avucunda para kalmadığı için bakıcı hanıma vermektense işten ayrılmayı göze almaktadır. Kadınlarımız için  '' KREŞ ''  bir cankurtaran formüldür.  Gerek çalışan gerekse iş olmadığı için evlerinde oturan hanımlara bir ekmek kapısı açmak gerekir.

Sabahleyin çalışan hanımlar çocuklarını kreşlere bırakacaklar, çocuklar sabah kahvaltısını yaptıktan sonra şarkılar söyleyecekler, öğle yemeğinden sonra kısa da olsa öğlen uykusuna yatacaklardır. Akşam anne geldiğinde çocuğunu alıp huzur içinde evine dönecektir.  Burada dikkat edilmesi gerekli önemli bir nokta vardır küçüklerle meşgul olacak hanımlarımızın bir kaç günlük kurstan geçtikten sonra çalışmalara başlamaları lüzumludur.

Ayrıca daha önce kurs görmüş ve sertifika almış, tecrübeli hanımlar da özellikle ilk önce tercih edilmelidir. Bizce bu konu diğer konuların önünde gelmektedir. Şahsi görüşümüz böyledir, diğer konulara gelince mutlaka komisyon bir görüş bildirecektir. 

Şimdiden tüm çalışanlara ve çalıştıranlara başarılar diliyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500