Ben Meydanımı İstiyorum
Vural Dilmaç - Damla Damla

Ben Meydanımı İstiyorum

Meydanlar bulundukları şehirlerin kalbi ve atardamarlarıdır. En heyecanlı, coşkulu ve belleklerde yer alan günler orada yaşanır.

Bayramlar, resmi geçitler, mitingler, siyasi toplantılar ve etkinlikler o meydanlarda yapılır. Şehrin varlığına ayrı bir renk katarlar.

Bafra Cumhuriyet meydanı, aşağı yukarı 65 yıldır meydan haline getirilişinden bu yana Osman BÖLÜKBAŞI'ndan tutun da, Süleyman DEMİREL'e kadar sayısız liderlere mekân olmuştur. Bu unutulmaz anılar çok gerilerde kaldı. Her dönem başa gelen belediye başkanları o güzelim Cumhuriyet meydanımıza çomak soktular, meydanın meydanlık hali kalmadı, göbeğe havuz yapıdı, berduş takımı havuza atladı, biracılar boşalttıkları bira kutuları ile havuzu doldurdular.

Ortaokul yıllarında bazen boru, bazen trampet başkanı olarak öğrencilerin önünde bando mızıkası eşliğinde protokol tribününün önünden sert vuruşlarla geçerken, ayak izlerimizin orada kaldığına inanıyorum. O vuruşlar 3 yıl devam etti. Çocukluğumuz ve gençliğimiz o meydanlardaki etkinliklerle doldu taştı. Ben bugün meydan hali kalmayan eski Cumhuriyet meydanımı istiyorum. İsmi üzerinde olduğu gibi havuzsuz ve zevksiz buluşlarla meydanın sevimsiz hale getirilmesini istemiyorum. Meydan dediğin futbol sahası gibi pürüzsüz ve dümdüz olur. Bazı hemşehrilerim bu görüşüme katılmayabilirler. Cumhuriyet meydanı park alanı değildir. Bafra Belediyesi'nin halkın ihtiyacına cevap verecek kadar çok güzel park alanları bulunmaktadır. Benim görüşüm böyle… Kim ne derse desin, benim görüşüm böyle…

Ben meydanımı istiyorum arkadaş…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500