BAYRAM GECESİ
Vural Dilmaç - Damla Damla

BAYRAM GECESİ

23 Haziran Pazar akşamı saat 19.15’te Sayın Binali YILDIRIM Bey’in mikrofonu eline alarak “ Bu seçimi Sayın Ekrem İMAMOĞLU kazanmıştır tebrik ederim. ”demesiyle İstanbul halkı sokaklara dökülmüştür. Çılgınca eğlence başlamıştır, sabah 02.00’a kadar çığlık sesleri kesilmemiştir. Şarkılar, türküler arasında ıslıklar ve klakson sesleri geceye damgasını vurmuştur. Ben 69 yıllık gazete sahibi olarak sayısız gerek resmi, gerek dini bayramlara şahit oldum, fakat böylesine bir bayram gecesine rastlamadım.

Ertesi günü 6-7 kişi beraber bir akşam önceki hareketliliğin tartışmasını yapıyorduk. Orada üslubu düzgün olan bir arkadaş  “Bakınız Gazeteci Bey İstanbul halkı 17 yıldır baskı altında, bir insanın zevkine göre hareket etmekteydi” işte 23 Haziran gecesi perde yırtıldı İstanbul seçmeni hürriyetine demokratik, hak ve özgürlüğüne kavuşmuş oldu dedi.

Bundan daha büyük bir bayram olabilir miydi? Birden hürriyetine sahip çıkacaksın, demokratik hak ve hürriyetinden azami istifade edeceksin ve huzura kavuşacaksın. Bu dediklerimizin olması içinde İMAMOĞLU’ nun gayret göstermesi gerekmektedir ve de zaten gösteriyordu da.

Bundan sonra önümüzdeki Genel Seçimlerde İstanbul’da CHP dışında herhangi bir partinin aradığını bulacağına ihtimal vermiyoruz. Zira İstanbul seçmeni yakaladığı ve sahip çıktığı bu güzellikleri ne derlerse desinler hiçbir şekilde harcamaz. Diyeceksiniz ki; İstanbul’un yeri ve tutumu belli olduğuna göre diğer partiler ne yapacaklar. İstanbul Türkiye’de bir noktadır. İstanbul’u unutup Anadolu’da çalışmalarını hızlandırıp milletvekili sayısını yükseltmek için çaba göstermelidirler. Gerçi siyaset öylesine değişken bir oyundur ki! Bu gün alınan kararlar yarına uymayabilir. Bu bakımdan biz diyoruz ki: Milletin ve devletin selameti bakımından hayırlı ve uğurlu olsun.

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500