GÜNAYDIN HÜZÜN
Vural Dilmaç - Damla Damla

GÜNAYDIN HÜZÜN

Sabahın erken saatlerinde televizyonu açtığımızda günaydınla beraber hüzünlü bir gün daha başlıyor. Acı ve üzüntülü haberler, sıra sıra şehit görüntüleri karanlık bir umacı gibi üzerimize çöküyor. Hüzünlü günlerin sona ermesi için dualar eksik olmuyor.

Herkesin birbirini suçladığı bir ortamda haklıyı-haksızı ayırmak çok güçtür. Çeşitli ortamlarda kafa yapılarına göre fetva verenler yurdumuzun içinde bulunduğu bataktan çıkmasının çok zor olduğunu ifade edip, halkımızın moralini bozmaya devam ediyorlar.

         T.C. Devletinin kurulduğu günden şu ana kadar Cumhuriyetimiz ve Devletimiz çok büyük badirelerden geçmiştir, o zaman da fitne grubu yurdumuz için aynı kötümser kehanette bulunmuşlardır. Ne oldu, Türkiye’ye bir şey mi oldu? Her şey yerli yerinde çelik gibi.

         Fitne kazanı kaynamaya devam ediyor, efendim Amerika büyük Ortadoğu projesi hazırlamış projeye göre yurdumuz yeni kurulacak devletlere verilecek, bu arada en büyük parçayı İsrail alacakmış.

 

         Görüyor musunuz adiliği… Kim olursa olsun Mustafa Kemal’in temellerini çelikten attığı bu ülkede bir karış toprağı kimse alamaz. Türk milletinin arzusu, isteği; komşularıyla dostlarıyla çok iyi geçinmek, kardeşçe yaşamaktır. Çok tahammüllü bir milletiz. Şayet bir gün ayranımız kabarırsa karşımızda hiçbir devletin duramayacağını da tarih kitapları yazar. Yok PKK imiş, yok İŞİD’miş bunlar olsa olsa ancak ayakkabı bağı olur. Dünyada terör gruplarının hakim olduğu ve ele geçirdiği bir devlet var mıdır? Bu gruplar belli bir noktadan sonra içinde bulunduğu devlet güçlerinin hakimiyetiyle maziye gömülüp giderler. Şimdi herkesin dilinde PKK, İŞİD teröristleri de eğer devletimiz kesin kararla hiçbir ülkenin tavsiyesine uymadan bu pisliklerin üzerine gittiğinde çok kısa bir zaman içinde Türkiye’nin tertemiz olacağına inanıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500