Reklamı Geç
Advert
AÇILA AÇILA
Vural Dilmaç - Damla Damla

AÇILA AÇILA

İnsanları küçük yaştan itibaren ürküten isim ve sıfatlar vardır.

Bu içerik 938 kez okundu.
Reklam

Örneğin: Çocukluk yıllarında, "Hortlak gelecek", "Şeytan çıkacak", "Cinler çarpacak" gibi isim ve sıfatları kullanarak bizleri korkuturlar, bu sözlerle aileler de nispeten başarılı olurlardı.

Günümüzde yukarıdaki benzetmelerin yerini "Açılım" sözcüğü aldı. Masum gibi görünmesine rağmen, en etkili bombalardan daha tehlikeli.

4-5 sene önce türban açılımı başlatıldı. Üniversiteli öğrenciler birbirlerine girdi. Ülke halkı fena halde gerildi. Bu sarsıntı yetmedi, arkasından kara çarşaf açılımı geldi. Sokaklarda kara çarşaflı kadınlar yeldire yeldire boy göstermeye başladılar, bu kadınlara yapacakları işler öğretilmiş ve sokaklara salınmışlardı.

Tam hızımı alamamışız ki, Ermeni açılımı başladı… Gazeteci Hrant Dink'in, çalıştığı gazetenin önünde kurşunlanıp öldürülmesi ile, karşıt görüşlere mensup insanların açtığı pankartlarla hepimiz Hrank Dink'çi olduk.

Daha sonra neler olabilir diye düşünürken, bu sefer de Kürt Açılımı başladı. Bu sık sık ortaya atılan açılımların sonu geldi mi derseniz, gelmedi daha yeni hızlanmış gibi görünüyor.

Dağdan inen Kürt kardeşlerimizi (Başbakanın sözü) binlerce, onbinlerce Güneydoğulu vatandaşlarımız ellerindeki "PKK bayrağı ve Apo resimli flamalarla" coşkulu şekilde karşıladılar, sanki "Vatan kurtaran aslanlar" yurda dönüyor. (Üst kimlik bu olsa gerek!)

 

Bu son gelişmeler havayı iyice kararttı. Bu kararan hava aklıma kötü şeyler getiriyor. Allah ülkemizin ve milletimin geleceğini hayırlı etsin.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kalkınmanın temeli eğitim
Kalkınmanın temeli eğitim
2018 Yılının İlk ÜNİ-DOKAP Toplantısı Yapıldı
2018 Yılının İlk ÜNİ-DOKAP Toplantısı Yapıldı
Bursa Escort