BAFRA'DA YEREL SEÇİM HEYECANI
Gonca Vural

BAFRA'DA YEREL SEÇİM HEYECANI

Yerel seçimler yaklaşıyor ...

Yerel seçimler yaklaşıyor her yerde hummalı çalışmalar devem ederken Bafra daki siyasi partilerde son hızla seçimlere hazırlanıyorlar. Her zaman söylediğim gibi yerel seçimlerde partiden çok adaya önem verilir en azından Bafra’daki seçmenlerin çoğu böyle düşünüyor.

        Aday adayları sahneye çıktı, ellerinden geldiğince, maddi güçleri ölçüsünce kendilerini tanıtmaya çalıştılar, biliyorsunuz artık siyasette paranın konuştuğu dönemdeyiz, ne kadar çok tanıtım reklam o kadar getiri.

        Adaylar belirlendi bu belirlemeyi halk yapmadı tabi parti genel merkezinden yapılan belirlemelere göre yapılan adaylar seçildi, bunu da artık anlıyoruz neye göre belirleniyor, para gücü kimdeyse maalesef genel merkez onu seçiyor.

        Yapılacak masraflarında altından kalkılması gerekiyor bunun için de başvurulan yöntem bu, artık emin olduk, en azından MHP aday adayları için rahatlıkla söyleyebiliriz bunu. Nusret Seven genel merkez seçiminde harcandı.Bu açık açık ortada, çünkü onun kadar tabandan partiye çalışan, bir aday adayı yoktu içlerinde. Ayrıca yıllardır tanıdığımız bir kardeşimiz dürüst, düzgün, Bafra sevdalısı olan, Bafra’yı kalkındıracak projeler hazırlayan, hatta Ankara’ ya okumaya giden Bafra’nın çocuklarına elinden gelen yardımı esirgemeyen sevilen bir yüzdü. Ne oldu? Harcandı. Cebindekini, elindekini, hatta istifa ederek işini kaybeden, bu Bafra sevdalısı kardeşimize bence ihanet edildi. Bafra’ da olan yine MHP’ ye oldu ,yine istediği oya ulaşamayacak maalesef.

          Bafralı mısır patlağı gibi ortaya çıkanı değil daha önceden tanıdığı güvendiği insanlara itibar eder, oy verir. Seçim öncesi adayların hepsini seviyoruz biz, onlar bizleri daha fazla seviyor, o gülen yüzler, hoşgörü yumağı olmuş kalpler, tanıdık tanımadık herkesin eline yapışmalar, ziyaretler, her derdi olana çaresi biziz demeler, yolda normalde selam vermeye bile tenezzül etmeyen adaylar, seçim öncesi boynunuza atlayacak derecede alçakgönüllü tavırlar sergiliyorlar.

          İşte yemiyor artık Bafralı, burada herkes hemen hemen tanıyor kimin ne olduğunu, neler yaptığını, neler yapabileceğini. Güvenilir, normalde zengin fakir ayrımı yapmadan, şehrinde yaşayan insanlara aynı terazide davranan tanıdık insanlara güven duyuyor.

         Bu yüzden Bafra Zihni Şahin’e bir kez daha şans verecektir diye düşünüyorum, çünkü Zihni Şahin’e hala Zihni hocam diyoruz, Başkan’ım diyen çok az kesimdir protokol icabı ve kimseyi de hocam dediği için kırmamıştır, “Ben artık başkanım.”dememiştir. Bu  bir nüanstır, bu kadarı bile insanların gönlünü almaya yetmiştir. Yarım kalan projeleri inşallah tamamlayacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya’yla devam etmekle de isabet etmiştir. O da, Samsun’u Samsun yapan lider vasıflı alçak gönüllü, şehrini ve insanlarını seven bir insandır. Bafra için de verilmiş sözleri vardır. Zihni Şahin ile de uyum içinde bu sözleri yerine getireceklerdir.

          İnşallah Bafra için hayırlı bir seçim olur, önü açılır yarım kalmış projeler tamamlanır, iş olanakları artar, belediye meclisindeki pürüzler çözülür, şehrimiz daha güzel, gelişmiş, turizm bakımından da uygulanacak projelerle dışarıya açılan bir şehir konumuna gelir.

           Tüm adaylara bol şanslar, her şey daha güzel ve yaşanılır Bafra için.

 

Sevgiyle kalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500