Çocuklar Ölmesin
Gonca Vural

Çocuklar Ölmesin

Çocuklar ölmesin, ölmesin istiyoruz ama ölüyor, öldürülüyor.Hastalıktan, kazadan gaz kapsülünden…

Berkin, Burakcan, Ahmet isimleri  fark eder mi ? Onlar gencecik çocuklar. Hayatın başında ölümü bu şekilde hak etmediler. Acılarını içlerine gömen aileleri bile, ortalığı kaosa sürüklememek için çaba gösterirken, Sayın Başbakan’ımız 15 yaşındaki çocuğu terörist ilan etti . Yetmedi  ailesini yandaşlarına şikayet etti.

                  Farz edelim ki Berkin teröristti. Bunun suçlusu kim? 15 yaşındaki çocuğa terörist diyenler hangi  vicdana sahip?Düşünmeyle içinden çıkılacak gibi değil.

                  Bir çocuğun ölümünü siyasete alet ederek, adını bile ağzına almayan, ailesine başsağlığı dilemeyen bir insanın vicdanı ve imanından şüphe ederim.

                  Sayın Başbakan’ımız , Başbakan’ımızın ailesi ve yandaşları hangi vicdanla hareket ediyorlar anlamış değilim doğrusu. Hayretle izliyorum. Sadece Allah’tan korkarım diyen Başbakan’ımızın, Allah’ı da başka galiba. Yolsuzluğu, milletin hakkını  yemeyi, haramı helal kılmayı, kalp kırmayı, soyunu sopunu milletin devletin malından çalarak abat etmeyi, her halükarda kendini haklı çıkarmayı , dini siyasete alet ederek yandaşlarını kandırmayı , hangi din kitabından öğrenmiş çok merak ediyorum. Öyle ya herkesten çok müslümanız diyen yine kendileri.

                  Padişah edasıyla hanedanlarıyla ortalıkta göğsünü gere gere gezen  ve bu durumu göre göre hala daha peşlerinde gezen insanları anlamakta zorlanıyorum.

                  Tek bir Türkiye var ve hepimiz bu topraklardan, vatan uğruna şehit olmuş binlerce gencimizden, çocuklara bırakılacak gelecekten sorumluyuz. Herkes elini taşın altına koymalı seçim yaklaşıyor , başka Türkiye yok maalesef.

 

                                                            Sevgiyle kalın

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500