AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ
Gonca Vural

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

SEÇİME doğru giderken, Bafra’dan da milletvekilliği aday adaylıkları için başvurular yapıldı.

Bafra kaynamaya başladı, aday adayları elbette ki kendi gücü, sevildiği ölçüde, destek bulacaktır. Her ne kadar vekil adayları genel merkezden belirlenecekse de, halkın nabzı dikkate alınacaktır.

            Bafra’ da yaşadığımız için elbette ki bu şehrin sorunları ortak konumuz.

            Bafralı için önemli olan sorunlarımızı meclise taşıyabilecek vekiller çıkartmamızdır. Kendi çıkarları için değil üstüne basa basa söylüyorum, çünkü kişisel menfaatler halkın menfaatlerinin önüne geçtiği zaman ‘salla başını al maaşını’ misali. Sonra biz Bafra’ da yaşayanlar olarak kendi kendimize söylenir dururuz. Bafra’nın kaderi artık değişmeli ve bu kaderi değiştirecek hangi partiden olursa olsun, vekilliğe adaylığını koyan ve bu şehrin ortak sorunlarını artık çözecek adaylar istiyoruz.

            Adaylarımızın hemen hemen birçoğunu tanıyoruz. Kimin şahsi menfaatler peşinde koşacağı, kimin halkın, Bafra’nın menfaatlerinin peşinde koşacağı az çok yaptığı işlerden belli.

            Bizim için adaylık vazifesindeki kriterler, önce aile birliği, her ne kadar eşler göz ardı edilse de, en kritik kararlarda bile eşler birbirini etkiler ve her başarılı erkeğin ardında eşi, her başarılı kadınında ardında eşi vardır, bunu kimse inkar edemez. Çoluk çocuğu olmayan aile sorunlarını bilmeyen, geçim derdi olmayan insanlar yaşam tecrübeleri eksik insanlardır, yaşları kaç olursa olsun.

            Toplumda, şehirlerde kocaman bir aile olduğuna göre, sorunları yaşayarak gören insanlar, çok daha çabuk çözüme gideceklerdir. Mecliste Bafra’nın, dile getirilmesi gereken çok sorunları var, buna çözüm için uğraşacak, sağlam karakterli vekillerimiz seçilir inşallah. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz Ziya paşanın bu dizelerinin devamı da şöyle, Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde Yani kişinin aklı nitelikleri eserlerinden anlaşılır, ne kadarda kendini övse beyhudedir. Fazla söze gerek yok, inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

            sevgiyle kalın...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500