Reklamı Geç
Advert
BU MİLLET HİÇ APTAL DEĞİL;HİÇBİR ZAMAN DA OLMADI.
Hasan Davran

BU MİLLET HİÇ APTAL DEĞİL;HİÇBİR ZAMAN DA OLMADI.

Yazıma rahmetli İsmet Paşa’nın sözüyle başlamak istiyorum: “Bir memlekette namuslular,en az namussuzlar kadar cesur olmazsa o memlekette kurtuluş yoktur.”

Bu sözden hareketle,nasıl bir ülkede yaşıyoruz?

     Siyasetin bu kadar yozlaştırıldığı görülmemiştir.Hırsızlık,yalan,dolan,talan iddiaları ortada.

Türkiye hırsızlık cenneti haline gelmiş, ses kayıtları TBMM’de ,miting alanlarında okunuyor.Başbakan meydanlarda bunlar kumpas,montaj,dublaj diye avaz avaz  bağırıyor.

Sen hükümetsin emniyet sende,yargı sende,MİT sende devletin bütün birimleri sana bağlı.Kimi kime şikayet ediyorsun.Suçlu varsa da yoksa da yargı önüne çıkar.Ak koyun kara koyun belli olur.

     Devletin birinci görevi güven vermek,güvenliği sağlamak,halkın can,mal güvenliğini korumak,vatandaşını güven içinde yaşatmaktır.Güven bireye güç katar, kendine, ailene, çevrene, devletin kurumlarına,kısaca ülkene,ulusuna güvenmek...Böylece toplulukların başları eğilmez.

      Bugün koskoca cumhuriyet  can damarları kesilmiş durumda can çekişiyor.Başımızdaki yöneticiler bizlerle sanki alay ediyorlar.Kimseyi sizi sevmeye zorlayamazsınız.Kendinizi sevilecek insan yapabilirsiniz,gerisini karşı tarafa bırakırsınız.Vefasız insanın ne kendine ne geçmişine ne de geleceğine faydası vardır. ‘Vefasız insan’ hiçbir güzel duyguya layık değildir.Bu tip insanın kalbi mühürlenmiştir.Sevgiye,güzelliğe,merhamete,şefkate kapalıdır.Bu insanın sevdiği de ,bildiği de,tanıdığı da sadece kendisidir.

     “Hakikati konuşmaktan korkmayınız.”sözü de yine büyük önderimiz Atatürk’ündür.

    Her olumlu gelişmede kerameti kendinden bilmemek, bir de ‘vurdumduymaz kör ayvaz’ olmamak gerekir.

     Sevgili Okuyucularım,

     Türkiye’nin en önemli seçimlerinden birine doğru gidiyoruz. 30 Mart 2014 Pazar.

Adı yerel seçim ama aslında genel seçim gibi olacak.Bütün muhalefet partilerinin amacı AK Parti’nin elindeki belediyeleri almak.AK Parti’de olmayan yerleri kaptırmamak için liderler halka mutlaka oy kullanmaya gidin,benim  belirlediğim adaya oy verin çağrısı yapıyorlar.

    İyi güzel de seçmenin şehrinde mevcut belediye başkanı  senin belirlediğin adaydan daha iyi hizmet verecek, liyakatli,ehliyetli ise halkına verdiği her sözü tutup projelerini gerçekleştirmişse seçmen neden senin belirlediğin adaya oy versin ki.

     19 yıl önce kaybettiğimiz Aziz NESİN’in, ‘Bu milletin % 60’ı aptaldır!’ sözü çok ünlüdür.Bu söz mahkeme kararıyla tescil edilince malum söz her vesileyle kullanılır oldu.Ben bunun doğru olmadığını o günde söylemiştim,bu gün de yineliyorum.Türk halkının % 60’ı aptal değil kurnazdır.Bunu seçimlerde kullandığı oylarla ispatlamış.Türk halkının  sandıkta kullandığı oyu altın terazisinde tartsanız terazi bile bunun doğruluğunu tartamaz.

      İspatı mı?

      DYP,CHP,ANAP,MHP,MSP,DSP Partilerini meclis dışında kim bıraktı?Kendisine hizmet etmeyenleri meclis dışında bırakan bu halk, zamanı geldiğinde babasının gözünün yaşına bakmaz.

Bir şamar vurur ki yıldırım çarpmasına benzer.Onun için diyorum ki belediye seçimlerinde halkımız için adayların kimliği,kişiliği partinin gücünden önemlidir.Halkımızın 30 Mart 2014’de particiliği bir yana bırakıp kendisinde bu özellikleri taşıyan, Bafra’mıza en iyi hizmeti  kazandıracak adaya oy verip onu seçeceği kanaatini taşıyorum.

 

     30 Mart 2014 seçimlerinin huzur,güven içerisinde yapılması ,Bafra’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Türk
Prof. Dr. Türk "YALNIZ MERKEZÎ İDARE DEĞİL, BELEDİYELER DE GÖREVLİ VE YETKİLİ"
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI